Oyun Başladı!

Tablette araba yarışı mı? Ben varım!

Kurt De Buck Writer

 

Tabletinizde Intel işlemcinin keyfini tam anlamıyla çıkarmanın en iyi yolu en ileri düzeyde bir araba yarışı oyunu oynamak. Bunun için Intel’e özgü performansa ve sürüş becerilerinize uyum sağlayan olağanüstü pil ömrüne ihtiyacınız var. Gameloft tarafından geliştirilen yarış simülasyonu oyunu GTR2, bunu denemeniz için ideal bir oyun.

GTR2_4_650

Gelişmiş grafik motoru sayesinde mobil cihazlarda en gerçekçi sürüş deneyimini sunuyor. GTR2 ile Ferrari 599 ve Ford Shelby GT 500 gibi 25 ikonik araba dahil 19 farklı üreticinin arabalarını seçebiliyorsunuz. Sizi Monako, Rio, Şangay ve daha birçok şehre götürecek kapsamlı rotalara son hız gidebilirsiniz.
Bu oyunu tablette oynarken tabletinizi sağa sola yatırmanız yeterli. Bu seçenekle sürüşünüzü kontrol etmek çok kolay.

iQ, Gameloft‘un OEM Direktörü Nicolas Pochez ile bir araya geldi.

Nicolas, tablete uygun bir oyun geliştirmek nasıl bir şey?

Çok çeşitli cihazlar olduğundan mobil platformlar için oyun geliştirmek zor. Farklı ekran çözünürlüklerini, çip setlerinin türlerini ve hatta cihazların fiziksel boyutlarını göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

GTR2 gibi hızlı bir oyun için FPS’nin istikrarlı olması çok önemli. FPS’nin her zaman 30 FPS’ye mümkün olduğunca yakın olmasını sağlamamız ve en iyi görsel kaliteyi sunmamız gerekiyor, çünkü müşterilerimiz Gameloft‘un yüksek görsel standartlarına alışık.

FPS’nin istikrarlı olması çok önemli.

Tabletlerdeki başka bir zorluk ise jiroskop kontrollerini kullanırken arabanın direksiyonunu da kontrol etmek. Bunun için sensörleri göz önünde bulundurmanız gerekir, ama sensörler de cihazdan cihaza değişir.
Son olarak ise cihazın fiziksel boyutunu düşünmek gerekiyor. Fiziksel boyuta göre farklı kontrol ayarları var; oyun oynamak için büyük bir cihaz kullanmakla telefon kullanmak arasında dikkate değer bir fark var.

GTR2, Intel Atom Z serisinin Quad Core işlemcisinden nasıl en iyi şekilde faydalanıyor?

GTR2, henüz 64 bit mimarisinin avantajlarından faydalanmadı. O zaman teknoloji yeniydi.
Ancak,  Intel® HD Graphics teknolojisinden gerçekten faydalandık. GTR2’de, diğer cihazlarda hiçbir zaman bulunmayan efektleri kolaylıkla fark edebilirsiniz.

Eğlenceli bir iQ projesinin daha zamanı geldi.

İlk olarak, Asus MeMOPad 7 ME176CX (Intel® Atom TM Z3745 işlemcili bir tablet), WiFi ağı olan bir Tesla ve bir sürücü ayarlandı. Sonra, Bob – üçüncü görevi için – F1 pistine davet edildi. Sonra pistten en iyi görüntüleri almak için birkaç uzaktan kumandalı kamera-uçak uçuşa geçti.

F1

Son bir şey daha var. Bob’un annesi de göreve dahil oldu. anne

Bob yeni görevinde başarılı oldu mu? Hemen öğrenin.

Bu Makaleyi Paylaş

İlgili Konular

Eğlence

Sonra Bunu Oku