Oyun Başladı!

Popüler kültür: Game of Thrones’un en iyileri internette

Alice Darelle Writer

İşte o gün geldi. Altıncı sezon sona erdi ve HBO (çok) uzun bir süre için hayranlarına veda etti… ANCAK BU POPÜLER KÜLTÜR FENOMENİNİN YARATTIĞI HEYECAN, sezon aralarında da devam ediyor. GAME OF THRONES’un en iyilerini internette keşfediyoruz

 

Biz yedinci sezonu beklerken…

David Benioff ve D. B. Weiss’ın Game of Thrones’un 2018’de sona ereceğini açıklaması çoğumuzu hayal kırıklığına uğrattı. Ama dizinin yaratıcılarına göre sekizinci sezondan sonra diziye devam etmek hiçbir zaman söz konusu dahi olmamıştı: “Girişi, gelişmesi ve sonucu olan bir hikaye anlatmaya çalışıyoruz. (…) Sonunu uzunca bir süredir biliyorduk ve bu sona doğru süratle yol alıyoruz.

Altıncı sezonun ayrı bir önemi vardı: Yaratıcıların ilk kez George R. R. Martin’in yazdığı kitapların ötesine geçmeleri gerekiyordu: “Tuhaf bir durum. Kendi başımıza devam ettiğimiz ve artık yazılı bir materyale bel bağlayamayacağımız bir noktaya geldik,” diyor Benioff Deadline‘a verdiği bir röportajda.

Bu heyecanlı duyuruların arasında, HBO yalnızca yedi bölümden oluşacak olan yedinci sezonda yeni bir yönetmen ile çalışacaklarını da duyurdu. Matt Shakman, bu yaz yapılacak çekimlerde Alan Taylor (1. ve 2. sezonda vardı), Jeremy Podeswa ve Mark Mylod’a katılacak.

İnanılmaz bir popüler kültür fenomenine dönüşen dizi, çok ciddi bilimsel çalışmalara konu olurken (örneğin, Stanford Üniversitesi’nde bir jeoloji dersinde Westeros ve Essos haritası öğretim aracı olarak kullanılıyor), sanatçılar diziyle adlarını duyurmak için birbirleriyle yarışıyor.

Miles Traer tarafından hazırlanan Game of Thrones evreninin haritası

Yedinci sezonu ve 21. yüzyılın en büyük kabusu olan spoiler’ların dönüşünü beklerken, dizi hayranlarının mizahi çalışmalarıyla kendimizi oyalıyoruz.

Game of Thrones retro bir oyun olsaydı nasıl olurdu?

Rus animasyon stüdyosu Red Medusa, diziyi retro bir video oyunu olarak yeniden hayata geçiren Game of Throlls‘u sunuyor! Super Mario, Tetris, Mortal Kombat, Doom, Crazy Cars ve çok daha fazlası. En iyilerinden bazıları şunlar:

Tüm videoları izlemek için Red Medusa YouTube kanalını ziyaret edin

Peki ya Game of Thrones oyuncuları Star Wars’ta olsaydı?

Star Wars Bölüm VII: Güç Uyanıyor’da Captain Phasma’yı canlandıran Gwendoline Christie’nin dördüncü sezondan bu yana Brienne of Tarth rolünü almasıyla Game of Thrones’da küçük bir Star Wars dokunuşu hissediliyordu. Bu bağlantıdan ilham alan Kanadalı sanatçı Andrew D. Tran, ana karakterlerin portreleriyle iki evreni bir araya getiren “Game of Star Wars” adlı çizimleri yarattı.

“Gece Kralı Sith”, “Rancor’ların Annesi, Jedi Generali Daenerys”, “Jedi Padawanı Arya Stark”, “Küçük Şeytan Tyrion Lannister”

Game of Thrones 90’larda yayınlanmış olsaydı nasıl olurdu?

Müzisyen Mikolaj Birek, iki yıl önce YouTube kanalında dizinin açılış jeneriğini 90’ların tarzında veren harika bir montaj yayınladı. Sentezleyiciler, sepya tonlar ve çapraz geçişlerle 1995’i harika bir şekilde yansıtıyordu.

Bu Makaleyi Paylaş

İlgili Konular

Eğlence Oyun Teknoloji İnovasyonu Yaşam tarzı

Sonra Bunu Oku