Oyun Başladı!

Paris Oyun Haftası: Intel, her zaman oyun tutkunlarının yanında

Bu yıl Paris Oyun Haftası’nda video oyun sektörü, bir kez daha bütün dikkatleri üzerine çekiyor.

Paris Oyun Haftası, Fransa’da düzenlenen en büyük video oyun fuarı. Etkinlik, e-Spor yarışmalarında yer almaya can atan ve en ileri  video oyun teknolojilerini keşfetmek isteyen yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayacak. Bu yıl 27 – 31 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan etkinlik, 80 bin metrekarelik büyük bir fuar alanında düzenlenecek.

Fuar katılımcılarından biri olan Intel, bu fırsattan faydalanarak oyuncularla tanışacak, en yeni teknolojilerini sergileyecek ve e-Spor yarışması Extreme Masters Challenger’ı EMEA bölgesinde düzenleyecek.

Yarışmada, dünya genelinden sekiz takım League of Legends çevrimiçi çok oyunculu oyununda mücadele edecek. Bu etkinlik, Intel/ESL tarafından Asus, Cdiscount ve Plantronics ortaklığında düzenleniyor. Her grubun finalisti ilk kez Kasım’da ABD’de ve Aralık’ta Güney Kore’de düzenlenecek olan Intel® Extreme Masters (IEM) yarışmasına doğrudan katılma hakkı kazanacak.

270

Oyunculara özel teknolojiler

Oyun dünyası her zaman Intel için büyük önem taşımıştır. Intel’den Daniel S. Snyder’in belirttiği gibi: “Oyuncular her zaman teknolojinin sınırlarını zorladı ve en iyisini talep etti. Günümüzde 1,3 milyarı aşkın bilgisayar oyuncusu mevcut. Bilgisayar ise hacim ve büyüme bakımından oyun platformlarında ilk sırada yer alıyor. Intel, mükemmel CPU’su, platformu, G/Ç ve bağlantı teknolojileriyle oyuncuları destekliyor. En yeni Intel® Core™ i7 işlemcilerimiz, günümüz oyuncularına inanılmaz bir performans sağlıyor. Önceden “Broadwell-E” kod adıyla bilinen on çekirdek ve yirmi işleme sahip Intel® Core™ i7 Extreme Edition işlemcimizi kısa süre önce duyurduk. İkili grafik kurulumuyla bir araya getirildiğinde bu işlemci tam bir oyun makinesi.”

Ancak Snyder’ın da belirttiği gibi bu yalnızca yalnızca teknolojiyle ilgili değil: “Ayda 100 milyonu aşkın aktif kullanıcı, Twitch üzerinde ayda 20 milyar dakikadan fazla oyun veri akışı izliyor. Ayrıca, e-Spor tutkunları ve katılımcıları en heyecanlı bilgisayar tutkunları arasında. e-Spor sponsorluklarını bu oyuncularla bağlantı kurmanın temel yollarından biri olarak görüyoruz. Örneğin, dünya genelinde 225 milyon e-Spor seyircisi olduğu tahmin ediliyor. IEM gibi e-Spor turnuvaları, bize en yeni oyun ürünlerimizi tanıtmamız ve OEM ve yazılım ortaklarımızı birinci sınıf bir markalı oyun deneyimine dahil etmemiz için değerli bir platform sunuyor.”

IEM Kupası 2016 FOTOĞRAF: Shawn Morgan, Intel Corporation
IEM Kupası 2016
FOTOĞRAF: Shawn Morgan, Intel Corporation

Intel’in Kuzey Amerika’da Cloud9, Avrupa’da LGB e-Sports ve Property gibi oyun takımlarının sponsoru olduğunu da belirtmek gerekiyor. “Bu takımlar şu anda, en tutkulu, teknolojiden en iyi anlayan ve teknolojilerimiz hakkında bize en iyi geribildirimi veren oyunculardan oluşuyor. Oyun dünyasında yer almanın ne kadar heyecan verici olduğunu görebildiğinizi sanıyorum. Sanal Gerçeklik gibi inanılmaz yeni deneyimlerin patlayacağı bu alanda Intel teknoloji oyuncularının taleplerini karşılamaya hazır. İşlemcilerin yanı sıra, bağlantı, bellek teknolojileri ve diğer birçok alanda güçlü birer yol haritamız mevcut,” diye sözlerini bitiriyor Snyder.

Intel’den oyunlar hakkında daha fazla kaynağı buradan bulabilirsiniz

Bu Makaleyi Paylaş

İlgili Konular

Oyun

Sonra Bunu Oku