Maker Faire

Maker Faire Etkinliğinden Sonra, Sen Ne Yapacaksın?

Neler yapacaksınız?

New York’taki World Maker Faire etkinliğinde, DYI tutkunları ve cihazlarla oynamayı seven geliştiricilerin buluşarak fikirlerini ve kaynakları paylaştığı, keyifli anlar geçirdiği bir dijital Makerspace alanı mevcut.

Maker Faire etkinliklerinin öncesinde, etkinlikler sırasında ve sonrasında, geliştiriciler, Intel’in kendilerini Intel Galileo Anakartı kullanarak yeni icatlarını yaratmaları için teşvik ettiği ve ilham verdiği çevrimiçi bir topluluk olan ‘Inside the Blue’ topluluğuna erişebilirler.

after-the-maker-faire-what-will-you-make_2

 

Sadece teknolojiden anlayanlar için değil

‘Inside the Blue’ topluluğu başlangıçta, şef ve farmasötik kimyager Juan Pablo Buritica‘dan, Get Satisfaction platformunun kurucusu ve New York Times Bestseller’ı Get Lucky‘nin yazarı Thor Muller’e çok farklı alanlardan geliştiricileri bir araya getiren küçük bir gruptu.

Bu gruba referans tasarımları verildi ve Galileo tabanlı icatlarını yaratmaları istendi, ardından hikayelerini Intel Maker Community’de paylaşmaya başladılar.

Referans tasarımlarla geliştirilen yeni icatlarla program kolektif bir yapı kazandığından, Intel şimdi yeni geliştiricileri hayal etmeye, yaratmaya ve projelerini paylaşmaya davet ederek hedef kitlesini genişletmek istiyor.

Yukarıdaki video, Makerspace alanındaki çeşitli geliştirici projelerini keşfetmenizi sağlayacak.

Sen ne yapacaksın?

 

Bu Makaleyi Paylaş

İlgili Konular

Amatör Geliştiriciler

Sonra Bunu Oku